Máme rádi zvířata.. ♪

Péče o osmáčky.

9. března 2012 v 20:42 | ebbi* |  péče o ně
takže :)
rozhodla jsem se, že sem dám něco málo o krmení pro osmáčky. Co je nutné aby měli a dostávali pravidelně. :)↓↓

1, Krmná směs pro osmáky
První věcí, na kterou by jsme s pořízením osmáka neměli zapomínat je směs pro osmáky. Stejně tak jako pro morčata nebo křečky ji koupíme normálně ve zverimexu. Jelikož jsou osmáci velmi náchylní na cukrovku, musíme si dávat pozor, aby to byla výhradně směs pro osmáky. Přílišným rozmazlováním by jsme jim mohli způsobit zdravotní potíže. Pokud jim ale koupíme nějakou směs obecně pro hlodavce, nemusí to vadit, ale pokud tam bude velký obsah slunečnicových zrnek a barevných "koleček" tŕadši bych doporučovala směs přímo pro osmáky. Je asi jedno, jakou kupujete značku, ani já vám žádnou nedoporučím- kupuji prostě všechny :).
↓tohle je dneska kupované :)

2, Seno
Důležitým prvkem potravy je také seno. V některých krmných směsích je obsaženo (například v té, která je nahoře v obrázku). Nejlepším druhem sena je asi domácí, jemné :). Já osobně tomu dávám velkou přednost - když to vidím v obchodě, je většinou zažloutlé. Nedává se moc sena, prostě "odměříte" hrst a oni si to potom přeberou :).

3, Čistá voda
Velmi a to opravdu velmi důležtým prvkem je voda. Potřebuje ji skoro každé zvíře, každý živý tvor. Osmákům se dává buď do napaječky pro hlodavce ale můžeme ji dát i do mističky. Já osobně ji mám v mističce ale musí být těžší, protože to dokážou celkem lehce převrhnout nebo i rozkousat. Také, když je vyšší, neuškodí. Nenapadá tam pak tolik pilin, hoblin, sena a všeho ostatního. :)
↓ P.S. to nahnědlé uprostřed nevím od čeho je, nejde to umýt :)

4, Větve na lezení a ohryzávání
Poměrně důležitými jsou větve na lezení. Osmáci si tím obrušují drápky a ohryzáváním si krátí čas. Také po tom hrozně rádi lezou a skáčou. Ostatně je jedno, jestli budou v kleci/akvárku větve nebo prolézačky :). Je to pro ně zábava ale tráví tím celkem hodně času. :) Mě osobně vyhovují větve-dřevěné nebo plastové hračky a prolézačky mi rozkoušou pokaždé. :D:)

Tak doufám že to třeba pomůže, nebo že jste se něco dozvěděli ;). Není toho moc, ale někdy sem ještě něco o péči přidám :) tak se majte,
ebbi*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kiki a mazlíci Kiki a mazlíci | Web | 10. března 2012 v 8:15 | Reagovat

Děkuji :-) a Kattynka s Kubíčkem se mají výborně :)* jsou to moje zlatíčka prostě :-)

2 Kiki a mazlíci Kiki a mazlíci | Web | 10. března 2012 v 14:16 | Reagovat

No jo no :D . Byl už není sníh ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama